sobota 29. září 2012

Zpátky do minulosti


Letos se uskutečnil již druhý ročník víkendového focení v Pěkné u Pavla na Kovárně a musím přiznat, že byl o něco lepší, než ten předchozí. Bylo to dáno asi tím, že se nás sešlo více než loni (celkem 15) a také, že jsme dotáhli  myšlenku  " Analogová fotografie od  A do Z " do zdárného konce.
Co to znamená? Tentokrát jsme si nepřivezli pouze stařičké analogové fotoaparáty nabité filmem, ale i kompletní vybavení černé komory. Netvrdím, že jsme byli všichni na 100% úspěšní,  vzhledem ke stáří našich fotoaparátů a jejich technickému stavu, se nejednomu stalo, že po vyvolání filmu držel v ruce pouze šedý celuloidový pás, na kterém nebylo sebemenšího náznaku po negativním obrázku. Vše se dalo napravit, protože Radek přivezl část své sbírky a ochotně nám zapůjčil náhradní stroj z minulého století.  Nechybělo ani domácí kino. Tentokrát vyhrál film  "Dobré světlo". Projekce, výroba  fotek a debaty mezi přáteli se protáhly až do brzkých ranních hodin. V neděli dopoledne jsme dodělali ještě pár obrázků a postupně se každý vypravil k domovu.
Nevím jak ostatní účastníci, ale já jsem se vracel domů plný dojmů a jako bonus jsem si dovezl i pár fotografií na papíře, které mi budou, kdykoliv se na ně podívám, připomínat tu skvělou partu bláznivých lidí, co propadli zvuku závěrky fotoaparátu.
 
pár obrázků z víkendové Kovárny:


Scan negativu - Zenit 11 + Helios 58/f2 - Pěkná (místo akce)
Scan negativu - Zenit 11 + Helios 58/f2 - za Kovárnou
Scan negativu - Zenit 11 + Helios 58/f2 - ubikace v případě velkého zájmu
Scan negativu - Zenit 11 + Helios 58/f2 - moderní interiér ubikací
Scan negativu - Praktica MTL5 + Helios 58/f2 - Milan, Honza, Luděk, Mirek
Scan negativu - Praktica MTL5 + Helios 58/f2 - Mirek (softbox: Apple iPAD)
Scan negativu - Zenit 11 + Helios 58/f2 - Milan a jeho všetečné oko
Scan negativu - Zenit 11 + Helios 58/f2 - autoportrét :-)
Scan fotografie - Praktica MTL5 + Helios 58/f/2 - Pavel (domácí z Kovárny)
Scan fotografie - Praktica MTL5 + Helios 58/f2 - Mirek (softbox: Apple iPAD)
Scan fotografie - Praktica MTL5 + Helios 58/f2 - Honza
Scan fotografie - Praktica MTL5 + Helios 58/f2 - Pavel

2 komentáře:

  1. To mi nesmíš dělat takhle vychvalovat akci, na který jsem nebyla! Ale počkej, až já dám na blog fotky z kinofilmu z Blatenského Fotofestivalu, kde jsem byla o tomto víkendu :-)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Škoda, že jsi nemohla přijet, tak příště .-) Na fotky z Blatné se těším. Chtěl jsem tam taky jet, ale zdravotní stav mi to nedovolil :-(

      Smazat